logo

KRÁLOVO POLE :
mon–fri: 8:00 AM–10:00 PM
sat-sun: 8:00 AM –10:00 PM
SLATINA:
mon–fri: 8:00 AM–9:00 PM
sat-sun: 9:00 AM–9:00 PM

Purkyňova 35g, Brno - Královo Pole | tel. 604 595 559

Jihomoravské nám. 1, Brno - Slatina | tel. 604 595 559

fb CZ | EN
home
Self-service laundry Speed Queen Laundry Eden and Slatina
obrost

Je třeba se objednávat?

cara

Do naší prádelny není třeba se objednávat, můžete přijít kdykoliv během otevírací doby. Obecně bývají volnější časy během dopoledne a v brzkých popoledních hodinách. Poslední praní doporučujeme nejpozději hodinu před zavřením prádelny, abyste do konce pracovní doby stihli vyprat, vysušit a v klidu si prádlo poskládat.

Jak poznám, zda je pračka plná

cara

Váhová kategorie praček 10kg a 18kg je, stejně jako u domácích praček, pouze orientační. Počítá se váha mokrého prádla (prádlo + absorbovaná voda), ale důležitý je také objem prádla. Pračka nesmí být přeplněna, v pračce musí po naplnění zůstat volný prostor cca 20% (nebo na šířku postavené dlaně), aby mělo prádlo dostatek místa pro kvalitní vyprání. Při přetížení nebo přeplnění se může pračka zastavit.

Prací prášky

cara

Nemusíte si nosit vlastní prací prášky. Pračky automaticky dávkují kvalitní prací gel, aviváž i desinfekci, které jsou v ceně praní. Pokud ovšem vyžadujete vlastní prací prostředek, je možné zvolit program „bez pracích prostředků“ a přidat si vlastní.

Sušení

cara

Sušičky jsou nastavené na cykly po 15 minutách. Některé materiály jsou za 15 minut suché, některé potřebují delší čas. Cyklus můžete libovolně prodloužit vhozením dalších mincí nebo žetonů během sušení, nebo celý cyklus po skončení zopakovat. Sušičku je možné během sušení otevřít (buben se zastaví), abyste zjistili, zda bude prádlo suché nebo bude potřeba sušení prodloužit.

Praní a sušení peří

cara

V prádelně můžete prát a sušit i péřové věci. Praní je vhodné maximálně na teplotu 40°C s dostatečným odstředěním. Sušení doporučujeme na nízkou teplotu (Low) nebo pro jemné prádlo (Delikates) alespoň 3-4 cykly (min. 45 minut), aby peří vevnitř dostatečně proschlo a nabylo opět na svém objemu. Na sušení peří doporučujeme vložit do sušičky tenisové míčky, aby se peří dostatečně natřásalo a neslepilo k sobě.

Placení

cara

Platit v pračkách a sušičkách můžete českými mincemi (5 Kč a výše) nebo našimi speciálními žetony, které získáte rozměněním papírových bankovek v naší měničce. Měnička rozmění celou bankovku na žetony, proto doporučujeme vyměnit si odpovídající hodnotu bankovky. Zbylé žetony můžete použít příště, zpětná výměna na peníze není možná. Bankomaty jsou v blízkosti obou našich prádelen. Platebními kartami se bohužel zatím platit nedá.

Daňový doklad za praní

cara

Pokud potřebujete daňový doklad za využití naší prádelny, napište nám na náš email, v jaké prádelně jste byli, termín praní, za kolik jste prali a sušili. Zašleme Vám elektronický doklad emailem.

Parkování

cara

U prádelny na Purkyňově je možné zdarma zaparkovat na soukromém parkovišti přímo před prádelnou, je potřeba zmáčknout tlačítko u závory a vzít si lístek. Parkoviště můžete využít maximálně 2 hodiny a na stejný lístek vyjet ven. U prádelny ve Slatině jsou k dispozici zdarma veřejné parkovací plochy v okolí (u Albertu nebo za budovou prádelny).

Co když si nebudu vědět rady?

cara

Pokud budete mít v prádelně jakýkoliv dotaz nebo problém, jsme Vám k dispozici na telefonním čísle +420 604 595 559, na kterém Vám poradíme. Případně můžete využít rad zkušenějších zákazníků, kteří většinou rádi poradí 😊. Pokud Vás napadají další dotazy, zavolejte nebo napište nám.